Jak kupić

Przejrzyste zasady rezerwacji apartamentu!

Proces sprzedaży inwestycji Perła Mierzei wyróżnia transparentność. Stawiamy na jawność cen, jasne zasady rezerwacji i bezpieczne zawarcie umowy notarialnej, oraz prosty harmonogram płatności.
Twoje kroki do stania się właścicielem nadmorskiego apartamentu:

1) WSTĘPNA REZERWACJA
Wstępna rezerwacja składana telefonicznie u Przedstawiciela Dewelopera, lub osobiście podczas spotkania – maksymalnie do 5 dni okresu rezerwacji.

2) UMOWA REZERWACYJNA
Pisemna umowa zawierana z Pełnomocnikiem Dewelopera:
– do 45 dni okresu rezerwacji.

3) OPŁATA REZERWACYJNA 5.000,00 zł
Płatna przelewem na rachunek bankowy wskazany w umowie rezerwacyjnej, do 5 dni od podpisania umowy.

4) UZYSKANIE KREDYTU
Jeśli rozważasz nabycie apartamentu z wykorzystaniem kredytu, polecamy opiekę naszego Specjalisty ds. kredytów hipotecznych Marcina Kuracha, który bezpłatnie potwierdzi Twoją zdolność kredytową, przedstawi oferty banków, złoży w Twoim imieniu wnioski kredytowe i pomoże wybrać najtańszy kredyt, oraz najkorzystniejsze związane z nim ubezpieczenia (ubezpieczenie apartamentu, oraz życia i zdrowia kredytobiorcy).

5) UMOWA DEWELOPERSKA
Pisemna umowa, zawierana zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie praw nabywcy (tzw. ustawy deweloperskiej) w elbląskiej kancelarii notarialnej za opłatą od strony 430,00 zł. Posiadany przez nasze apartamenty status lokali mieszkalnych, to dodatkowe zabezpieczenia praw kupujących, w ramach tzw. ustawy deweloperskiej i prowadzonego dla inwestycji rachunku powierniczego. Planowanym terminem zawierania pierwszych aktów notarialnych jest sierpień 2021.

6) ZGŁOSZENIE ZMIAN LOKATORSKICH
Jeśli podpiszesz umowę na etapie wczesnej sprzedaży, możesz bezpłatnie zmienić układ ścian działowych, a także wprowadzić zmiany w projektach instalacji w apartamencie (zgodnie z regulaminem wnoszenia zmian, który otrzymasz od Przedstawiciela Dewelopera).

 

7) KWARTALNY HARMONOGRAM PŁATNOŚCI
Harmonogram wpłat odpowiadający etapom realizacji budowy:

  • 1 transza – grudzień 2022 – 80% ceny, (z zaliczeniem kwoty opłaty rezerwacyjnej, z reguły w pierwszej transzy bank wymaga wpłaty wkładu własnego),
  • 2 transza – styczeń 2023 – 10% ceny,
  • 3 transza – marzec 2023 – 10% ceny.

8) ODBIÓR KLUCZY DO APARTAMENTU – NAJPÓŹNIEJ WE WRZEŚNIU 2023 ROKU
Możliwość przejrzenia przez Ciebie standardu wykonania apartamentu, zgłoszenia ewentualnych uwag, finalnie odbioru kluczy i przystąpienia do prac wykończeniowych.

9) AKT WŁASNOŚCI – NAJDALEJ DO GRUDNIA 2023 ROKU
Zawierany w kancelarii notarialnej zgodnie z przepisami Ustawy o własności lokali, umowa ustanowienia i przeniesienia z Dewelopera na Nabywcę odrębnej własności lokalu (opłaty notarialne pokrywa tutaj w całości Nabywca).

10) ZAWIĄZANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ I WYBÓR ZARZĄDCY ,,PERŁY MIERZEI’’
Rozpoczęcie organizacji życia apartamentowca przez właścicieli i zarządcę nieruchomości, rozpoczęcie płatności czynszu, zebrań wspólnoty mieszkaniowej i podejmowania wspólnych decyzji w formie uchwał wspólnoty.

11) ROZPOCZĘCIE UŻYTKOWANIA APARTAMENTU
Błogi wypoczynek w apartamencie, lub czerpanie zysku z jego wynajmu.

Marcin Kurach